Sjednání půjčky online je jednoduché

Jednoduchost je to, co klient v souvislosti s půjčkou často hledá. I proto se řada poskytovatelů snaží, aby mu vyšla vstříc. S tím souvisí i možnost sjednání půjčky online. Už to není nic výjimečného. Jak vše probíhá a jaké jsou výhody? Na to se podívejme společně.

Žádost kdykoliv a odkudkoliv

Už samotná žádost pochopitelně proběhne prostřednictvím internetu. To znamená, že obvykle stačí vyplnit konkrétní formulář a následně ho odeslat. A to kdykoliv a také odkudkoliv. Někteří poskytovatelé mají svůj systém dokonce nastavený i tak, že dojde k okamžitému prvotnímu vyhodnocení, kdy dojde k tomu, že půjčka bude schválena, nebo zamítnuta.

Dodat požadované dokumenty je hračkou

Vzhledem k nutnosti prověřit klienta je třeba dodat třeba kopie dokladů totožnosti, výpisy z účtu, nebo výplatní pásky, či potvrzení o příjmu. Jak na to? I to lze realizovat online. Nejenom tak, že jsou dokumenty poslány na email, ale mohou být nahrány přes administrativní rozhraní. A jak je dostat do elektronické podoby? Může pomoci multifunkční tiskárna, fotoaparát na mobilu, ale třeba i webkamera na notebooku.

Ani smlouva nemusí být tištěná

U některých sice daná povinnost je, a tak je smlouva zaslána na mail, podepsána, a následně odeslána elektronicky zpět. Jednodušší sjednání půjčky online je však spojeno s tím, že je smlouva zobrazena a je elektronicky podepsána přepsáním potvrzovacího kódu, který přijde danému klientovi formou SMS zprávy. Ani tato cesta nemusí být nic výjimečného.

Vyřízení půjčky online je jednoduché a rychlé

Jaké jsou klady? Je to celkem jasné. Je to hlavně jednoduchost, jelikož při vyřizování půjčky není nutné kamkoliv chodit a vše je vyřízeno z pohodlí domova. Také potěší rychlost, s jakou může být daný úvěr uzavřený. A to hlavně z důvodu, že je výrazným způsobem snížena případná administrativa, která je při návštěvách poboček nezbytná.

Publikováno: 10. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová