5 rad, jak vyjít s penězi při splátkách

Každá půjčka se musí pravidelně splácet. Jinak se objeví celá řada různých doprovodných komplikací. Mnoho lidí si proto klade otázku, jak vyjít s penězi při splátkách. Patříte mezi ně? Tak se vám bude hodit řada osvědčených tipů.

1. Vydělávejte více peněz

Snadno se řekne, hůř udělá. Pokud vám zaměstnavatel nehodlá přidat, poohlédněte se po jiném zaměstnání. Anebo si přivydělávejte z pohodlí domova. Třeba tvorbou obsahu (piště PR články) nebo provozováním e-shopu. Náročný start podnikání vám usnadní tato zprostředkovatelská platforma https://pryard.com.

2. Výši splátek si nastavte správně

První krok by měl být spojený už s vší žádostí o půjčku. Je dobré spočítat si vaše příjmy a výdaje, a podle toho zjistit, kolik vám měsíčně zbývá. Něco si dejte ještě stranou jako rezervní fond. Poté budete vědět, jak velká je výše splátky, kterou dokážete bez problémů zvládnout. Tento krok je velmi důležitý, protože v budoucnu ušetří mnoho starostí.

3. Vezměte si půjčku tam, kde je možné se splátkou hýbat

Jak v bankovním, tak i v nebankovním segmentu není problém s tím, že najdete poskytovatele, který umožní v průběhu splácení výši půjčky zvýšit, nebo hlavně snížit. I toto je cesta, jak vyjít s penězi. Pokud se dostanete do problémů, je ideální si výši splátky ihned snížit, a to proto, aby vám rozpočet bez potíží vycházel a peníze vám stále zbývaly.

4. Přestaňte utrácet za zbytečnosti

I když si to lidé neuvědomují, velmi často dávají ze svého rozpočtu mnoho peněz pryč, a to za skutečné zbytečnosti, bez kterých se obejdou. Víte třeba, kolik peněz dáte měsíčně za cigarety? Za alkohol a posezení v hospodě? Nebo za večeře v restauraci? Toto omezte a se splátkami vyjdete podstatně lépe. Úspory jsou od stovek, do tisíců korun.

5. Naučte se lépe hospodařit

Nebuďte kupující, kteří se nechají zlákat ke koupi čehokoliv. Promyslete si, zda určitou věc skutečně potřebujete, nebo nikoliv. Pokud jde o pravidelné nákupy, není nic špatného nakupovat ve slevových akcích. Jde stále o ten stejný produkt, jenom je o pár desítek procent levnější. I toto je cesta, jak pár stovek nebo pár tisíc ušetřit a jak bez problémů vyjít s penězi i při splátkách.

Publikováno: 08. 10. 2019

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Strnadová