Krátkodobé půjčky jsou rychlým řešením

I když jsou na trhu považovány spíše za variantu, která je k dispozici jenom několik málo let, dá se říci, že si získaly na velké oblibě. Krátkodobé půjčky jsou velkým hitem, což je vidět mimo jiné i na počtu společností, které je aktuálně nabízejí. Čím jsou zajímavé?

Menší částky na krátkou dobu

Krátkodobé půjčky jsou samozřejmě charakteristické tím, že je nutné splatit je celkem rychle. U typických představitelů mluvíme o týdnech, nebo o době jednoho měsíce. Navíc je nutné počítat s tím, že se půjčená suma vrací jednorázově, nikoliv po částech. Problémem to mnohdy není, protože i půjčované sumy jsou podstatně menší, než u klasických úvěrů. Pro toho, kdo si žádá poprvé, jsou připraveny sumy od několika set korun, po jednotky tisíc. Tolik k základní charakteristice.

Klasický úrok je celkem vysoký

Krátkodobé půjčky jsou spojeny s jedním negativem, kterým je úroková sazba. Patří do skupiny těch, které nejsou zase až tak výhodné. V rámci jednoho měsíce lze u půjčené tisícikoruny zaplatit navíc i několik set korun. Daná suma s ohledem na výši půjčené částky stoupá. Také je třeba připomenout i podobně vysoké poplatky, pokud je podána žádost o prodloužení splatnosti.

Mohou být i zdarma

Krátkodobé půjčky však mají i jedno zajímavé pozitivum. Je spojeno s tím, že u některých poskytovatelů může být první půjčka zdarma. Stačí si u nich požádat poprvé a hlavně peníze splatit ve sjednaném termínu. Díky tomu není nutné zaplatit ani o korunu navíc. V tom je jejich jasná výhoda.

Rychlé a jednoduché vyřízení

Vzhledem k částkám se není nutné obávat ani jakkoliv složitého vyřízení. Vše může být realizováno online, tedy z pohodlí domova konkrétního žadatele. Také zaujme rychlost. Protože jsou krátkodobé půjčky určeny k řešení mimořádných problémů, může být doba vyřízení řádově i v několika desítkách minut.

Publikováno: 24. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová