Bezúčelová půjčka ušetří starosti

Máte v plánu vzít si půjčku - třeba na něco pěkného do domácnosti, ale nechcete nikomu říkat, ani nechcete nikomu dokládat, na co peníze použijete? Potom jsou pro vás jako stvořené neúčelové neboli bezúčelné půjčky. Jaká je jejich hlavní charakteristika a jaké jsou jejich výhody? Společně s webem https://internetovyporadce.cz/ přinášíme odpovědi na nejfrekventovanější otázky.

S využitím peněz nejste omezováni

To je rozhodně jejich hlavní plus. Pokud si danou půjčku vezmete, obdržíte peníze a je jenom na vás, jak s nimi naložíte. Bezúčelné půjčky nejsou spojeny s nutností plánované využití uvádět, ani nejsou spojeny s nutností plánované využití dokládat. To je jejich hlavní plus, která ocení každý, kdo nechce být pod kontrolou úvěrové společnosti, nebo má v plánu tratit peníze za více různorodých věcí v různých oblastech.

Nabídka je skutečně široká

Dnes tento typ půjčky na trhu jasně dominuje. Začíná to už segmentem takzvaných mikropůjček, kde je možné získat i pár stokorun. Bezúčelové půjčky mohou být i ty spotřebitelské v řádech statisíců. Také není problém získat miliony korun. Od toho je americká hypotéka, která na rozdíl od té klasické skutečně nevyžaduje doložení účelu využití získaných finančních prostředků.

Zaujmou jednodušší administrativou

Jelikož účel využití peněz není nutné dokládat, zaujmou bezúčelové půjčky mnohem jednodušší administrativou. A to jak už při samotné žádosti, tak i později, kdy jsou peníze využity. To je jedinou povinností klienta pravidelně platit, a nikoliv dokládat různé faktury, účtenky, nebo třeba i různorodé smlouvy, jako je tomu u půjček účelových.

V bankách, i u nebankovních společností

Uvažujete nad touto půjčkou? Jak jsme zmínili, nabídka je celkem široká. Oslovit můžete banky, pokud je vaším cílem hlavně nízký úrok, stejně jako můžete oslovit i nebankovní společnosti, které jsou charakteristické často jednodušším schválením a samotným vyřízením. Plusem je i to, že finance často dostanete jednorázově, a to buď převodem na účet, nebo v hotovosti na ruku. Není třeba mít obavy z postupného vyplácení a uvolňování.

Publikováno: 27. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová