Půjčka bez doložení příjmů vyžaduje zástavu

Nejsou to jenom bonitní klienti, kteří si mohou žádat o půjčku. Nelze zapomínat na to, že úvěr hledají i klienti s ne příliš ideální bonitou. Příkladem je třeba půjčka bez doložení příjmů. Existuje? A jaké jsou možnosti? Zmapujme si tento segment společně.

Půjčka bez doložení příjmů není tak dostupná, jako tomu bylo dříve

Vliv na to má hlavně poslední novelizace našich zákonů, která byla spojena s tím, že poskytovatel půjčky má nově povinnost důkladně prověřit svého klienta, s ohledem na schopnosti splácet. Dobrým vodítkem může být právě příjem, což znamená, že půjčka bez doložení příjmů už není tak dostupná, jako tomu bylo v minulosti. Tedy pokud pomineme různé pochybné nabídky lichvářů, které jsou nejenom na hraně, ale někdy i celkem výrazně za hranou.

Příjem může být dokládán jinými způsoby

Pozor také na situace, které jsou spojeny s tím, kdy je nabízena půjčka bez doložení příjmů, ale zároveň je vyžadována řada jiných dokumentů. Tím chceme říci, že potvrzení o příjmu jako takové nemusí být nutné, ale může být povinností doložit výpisy z účtu. A podle toho, jak chodí platby a v jaké výši, je půjčka buď poskytnuta, nebo je žádost zamítnuta. S tím může souviset i zůstatková částka, nebo výše výdajů.

Jsou možnosti? Určitě ano

Typická půjčka bez doložení příjmů je spojována třeba se segmentem mikropůjček, kde někdy skutečně může stačit jenom uvést, kolik vám měsíčně přijde na účet a kolik vám z něho odejde. Také je dobré říci, že možným dalším směrem jsou i půjčky, které vyžadují ručitele, nebo je vyžadováno ručení nemovitosti. To je pro poskytovatele také jedna z možností zajištění, která sníží případné riziko nezaplacení. Jsou ale i osoby, které příjem oficiálně nemají, a přesto peníze mohou dostat. Jde o skupiny, které pobírají dávky od státu. Třeba různé druhy podpor, stejně jako to může být i vyplácený důchod.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová