Účelové půjčky jsou dobrý dobrý pomocník

Při výběru půjčky byste jako žadatelé měli mít jasno nejenom v tom, kolik peněz potřebujete, ale i na co je potřebujete. Proto mohou často přijít vhod i takzvané účelové půjčky. Jaká je jejich základní charakteristika?

Čím jsou účelové půjčky unikátní?

Jedná se hlavně o specifikum spojené s tím, že účelové půjčky není možné použít jenom tak na cokoliv. Poskytovatel daných úvěrů má své podmínky a ty je třeba za všech okolností dodržovat. Mimo jiné i z toho důvodu, že u daných půjček je nutné dokládat i to, že byly peníze skutečně vyčerpány jenom v souladu s podmínkami. To se může vázat i k uvolnění další sumy, pokud mluvíme o postupném čerpání.

Jaké mají účelové půjčky výhody?

Dá se říci, že jsou hned dvě. Ta první je spojena s možností získání takového úvěru. To může být jednodušší, než u půjček neúčelových. To proto, že se předpokládá, že daná osoba pořídí určitou věc a tak se zvýší i objem jejího majetku. Na rozdíl od půjček neúčelových, které jsou využívány třeba i na řešení předchozích dluhů. Druhým pozitivem je potom i fakt, že je možné dosáhnout výhodnější úrokové sazby.

Nabídka je celkem velká

Jsou běžnou součástí tuzemského úvěrového trhu. Mezi nejznámější jistě patří klasická bankovní hypotéka spojená s financováním věcí okolo nemovitosti. Stejně tak jsou k dispozici i spotřebitelské půjčky, které mohou přerůstat v takzvaný splátkový prodej, který znamená jistotu jednoduššího vyřízení.

Na co je možné peníze využít?

U hypoték je to jasné. Ale jak je na tom spotřebitelská půjčka? Možnosti jsou stále zajímavější. Nemusí to být jenom běžné hmotné věci do domácnosti, spotřebiče, elektronika a řada dalších variant. Dnes už nemusí být problém platit z této půjčky různé koníčky, sportovní výbavu, nebo dokonce kosmetické zákroky, či dovolenou, nebo jiný druh pobytu, bez ohledu na to, kde se uskuteční.>

Publikováno: 20. 10. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová