Dlouhodobá půjčka vám sníží měsíční splátky

Nabídka půjček je natolik rozmanitá, že musíme říci, že si dokáže vybrat každý, ať už má jakékoliv potřeby. Třeba s ohledem na výši částky a na to, jak dlouho bude závazek hradit. Pokud je doba delší, jsou to takzvané dlouhodobé půjčky, které jsou v úvěrovém segmentu zcela jasné stálice.

Jak dlouhodobé půjčky vypadají?

Jejich charakteristika je celkem jednoduchá. Obvykle jsou spojeny s většími částkami, které jsou spláceny po delší dobu. Přesný limit zde není a tak je možné říci, že mezi dlouhodobé půjčky patří i ty, které jsou spláceny třeba jeden rok. Když se podíváme na výši částek, tak se obvykle pohybují od desetitisíců výše. S ohledem na požadavky konkrétních klientů, kteří si chtějí půjčit.

Možností je celá řada

Zmapovat si dlouhodobé půjčky není zase až tak nic složitého. Vlastně se jedná o jakoukoliv spotřebitelskou půjčku, účelovou i neúčelovou. U ní je obvyklé, že se bude splácet i několik let. Samozřejmě do tohoto segmentu patří i hypotéky. A to jak standardní účelové, tak sem patří i neúčelová americká hypotéka. Zde už je dlouhodobost závazku jasně patrné, jelikož se půjčka splácí i několik desítek let.

Jaké jsou jejich výhody?

Dlouhodobé půjčky mají své jasné pozitivum. Je spojeno s tím, že díky rozložené době splácení do delšího období se sníží i měsíční suma splátky. To znamená, že ta tolik výrazně nezatíží rodinný, nebo osobní rozpočet toho, kdo si půjčku bere. Splátky tak mohou činit třeba jenom několik set korun měsíčně.

Má i své nevýhody

Jaké to jsou? Úrok se pochopitelně počítá z nesplacené sumy a tak se zvyšuje částka, která se přeplatí. Také je nutné myslet na to, že nikdo neodhadne, co s ním bude za několik let, nebo za pár desítek let. Taková ztráta zaměstnání či podobná situace může být u dlouhodobých půjček výraznou komplikací. S tímto rizikem je nutné při požadavku na tuto půjčku počítat.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Strnadová